04- A négy nemesúr – 2. Szilvafavirág

A tanfolyamról
A tradicionális kínai festészeti kurzusunk második, soron következő fejezete a tavasz virága, a szilvafavirág. Míg Japánban a cseresznyefa virágzik elsőként, addig Kínában a szilvafa virágzása az első, szimbolizálja az élet szépségét és újjászületését.
Akik a Bambuszt már megismerték és elsajátították az alapvető technikákat, azoknak javasoljuk a Négy Nemesúr második virágának megfestését. Fejezetről fejezetre haladva újabb motívumokat, ecsetkezelési technikákat sajátíthatunk el, majd gyönyörű kompozíció megfestéséhez juthatunk el.
Szívből ajánljuk 12-100 éves korig azoknak, akik a meghitt otthon atmoszférájában szeretnek alkotni.
A szilvafavirág szimbolikus jelentése az érintetlenség, szűziesség. Csak képzeljük magunk elé, ahogyan előttünk áll igazi pompájában, ahogy levegőt veszünk átjár minket a jellegzetes, finom illata. Emlékeket ébreszt, látványa jó érzéssel tölt el. Megfesteni, felvinni a papírra, majd otthonunkban gyönyörködni az alkotásban nem mindennapi lehetőség és élmény.
A finoman lágy virágszirom-vonalak az új kezdést jelentik a már több éves, karcosan kérges ágak, fatörzsek mellett.
E kettős vizuális jelrendszer technikai összehangolása erős kihívás a gyakorló számára. A fény-árnyék nélküli sajátos kínai „térábrázolás” megértése és alkalmazása újabb feladat.
A kurzus második részében új technikákat tanulhatnak a résztvevők, melyek a tradicionális kínai festészet sajátosságai.
Kurzusunk fejezetekre bontva kalauzolja a résztvevőket ebbe a páratlan világba. Annak érdekében, hogy a sikerélmény garantált legyen, először csak a szilvafavirág ágai és virágai kerülnek oktatásra, majd kellő gyakorlás után elmélyülten alkothatunk látványos kompozíciókat.
Ha egy esős őszi napon, vagy egy szürke téli estén ránézünk a tavasz színeiben tündöklő festményünkre, egy pillanatra átélhetjük a tavasz melegségét.
Tartalom
1. Fejezet
-
Szilvafavirág ágak, virágok
21:48